24.8 C
Скопје
17:00 - 3 октомври, 2023

Астро прогноза за среда, 23 август

Овен

Денес можете безбедно да започнете нешто ново. Тоа ќе ви донесе успех и признание. Можете да сметате на поддршката од најблиските и колегите. Заедно ќе се справите со сите тешкотии.

Бик

Денот ќе биде поволен за грижа за себе. Почнете да јадете правилно, спортувајте и практикувајте духовни практики. Мора под итно да се ослободите од негативната енергија.

Близнаци

На овој ден, многу е важно не само да слушате, туку и да зборувате. Искажете го вашето мислење, не плашете се дека луѓето некако погрешно ќе ве разберат. Ако се чувствувате напнати, обидете се повторно да објасните.

Рак

Од самото утро ќе почувствувате иритација, што многу негативно ќе влијае на вашето расположение во текот на целиот ден. Не се исклучуваат конфликти кои ќе прераснат во кавги од поголеми размери.

Лав

Цел ден ќе бидете во центарот на вниманието. Вие ќе бидете главната ѕвезда на денот. Ова значи дека можете лесно да ги поправите вашите работи, па дури и да продолжите напред со помош на други луѓе.

Девица

Среда ќе биде поволна за средување на финансиската компонента од вашиот живот. Размислете што можете да заштедите и на што треба да потрошите. Не ги трошете парите залудно.

Вага

На овој ден, можете да се искачите на скалилата на успехот во кариерата. Астролозите велат дека ќе добиете интересна понуда која апсолутно ви е забрането да ја одбиете.

Шкорпија

Денес ќе имате тежок разговор со партнерот. Ѕвездите ви предвидуваат дека или конечно подобро ќе се разберете и ќе се обидете да ја подобрите вашата врска, или ќе се договорите да ја прекинете. Сè е во ваши раце.

Стрелец

Денот ќе биде поволен за учење и собирање нови информации. Прочитајте книга, гледајте добар филм или одете во музеј – вклучувањето во културата ќе ви оди во прилог.

Јарец

Не се затворајте, бидејќи негативната енергија така само ќе се акумулира. Споделете ги вашите мисли и чувства со најблиските. Тие ќе ве поддржат.

Водолија

Од самото утро ќе бидете наполнети со енергија која ќе ви овозможи да ги постигнете вашите цели. Може да се појават тешкотии, но лесно ќе ги надминете доколку не сте мрзливи.

Риби

Треба да најдете внатрешен мир и хармонија. Во тоа многу добро ќе ви помогне осаменоста, патувањето надвор од градот во природа или во планина. Бидете сами со вашите мисли.

Пресврт и промени: Три хороскопски знаци ќе добијат неочекувани вести пред крајот на август

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....