12.8 C
Скопје
19:23 - 28 февруари, 2024

Астро прогноза за сабота, 3 февруари: За Вагата – влијателни луѓе, за Близнаците – пораз

Овен

На овој ден ќе можете да ги решите сите проблеми кои ви се наталожија во последно време. Ѕвездите велат дека треба да бидете трпеливи и вредни.

Бик

Бидете внимателни на работа. Секоја грешка може да ве чини кариера. Можен е сериозен разговор со претпоставените. Чувајте ги негативните емоции за себе.

Близнаци

Не влегувајте во расправии освен ако немате доволно факти за да докажете дека сте во право. Може да изгубите. Вашите лошонамерници ќе се радуваат на вашиот пораз.

Рак

Раковите треба да го поминат овој ден со семејството. Нема да биде излишно повеќе да се комуницира со децата. Можете да се инспирирате од времето поминато со нив и да стекнете позитивна енергија.

Лав

Лавовите треба да посветат повеќе време на саморазвој. Прочитајте книга или одете на курс кој подоцна ќе ви користи. Ова ќе ви помогне подобро да разберете некои работи.

Девица

Девиците треба да бидат многу внимателни да не налетаат на измамници. Чувајте го паричникот и банкарските картички со вас. Не споделувајте ги вашите лични податоци со никого.

Вага

Вагите можат да воспостават контакти со многу влијателни луѓе. Тие ќе ви помогнат да се искачите на скалилата во кариерата, а некои од нив може дури и да станат ваш покровител долго време.

Скорпија

Вашите планови може да бидат нарушени. Некој ќе сака да ве спречи да го постигнете она што го сакате, па ќе ви стави пречки. Затоа, не треба да планирате ништо од големи размери на овој ден.

Стрелец

Стрелецот треба да биде отворен за нешто ново. Ова е единствениот начин на кој можете да ги развиете и подобрите своите вештини. Размислете како можете да станете најдобрата верзија од себе.

Јарец

За Јарците нивната кариера ќе дојде до израз. Ќе мора да работите напорно за да го добиете посакуваниот резултат. Но, верувајте, она што ќе го добиете следно ќе ве направи многу среќни.

Водолија

Водолиите треба да бидат креативни. Само така ќе можете да најдете решение за проблемите кои ве мачат подолго време. Концентрирајте се на важни работи.

Риби

Рибите треба да трошат време на нивната емоционална состојба. Ѕвездите ве приклонуваат кон самоспознавање и размислување. Размислувајте позитивно.

Огромна среќа: Почетокот на февруари ќе биде фантастичен за три хороскопски знаци

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....