26.8 C
Скопје
13:59 - 14 април, 2024

Астро прогноза за сабота, 3 декември

ОВЕН

На 3 декември Овенот ќе има тежок ден. Ѕвездите предупредуваат: ако одлучите да направите некој нов бизнис, одложете го за друг ден. Оваа сабота вашите напори ќе бидат неспоредливи со резултатот.

БИК

На 3 декември многу нешта ќе зависат од Бикот, велат ѕвездите. И тие препорачуваат да се фатите за работа уште веднаш наутро и да не се плашите да преземете одговорност.

БЛИЗНАЦИ

На 3 декември Близнаците може да бидат разочарани од сопствените способности. Ѕвездите ве поттикнуваат да не кревате раце и да не избрзувате со заклучоци. Обидете се повторно – сè сигурно ќе успее.

РАК

На 3 декември Раковите ќе треба да побараат помош од најблиските. Ако во близина се луѓе на кои сепак не им верувате, обидете се да добиете поддршка дури и од нив.

ЛАВ

Лавовите треба да внимаваат. Можеби некоја ситуација ќе почне да излегува од контрола. Треба да ја искористите шансата во лет, додека има можност да поправите нешто. Ако се двоумите, сè може да се искомплицира.

ДЕВИЦА

На 3 декември на Девиците ќе им треба целото внимание и трпение. Ѕвездите велат дека ќе мора да направите нешто скрупулозно оваа сабота. И нечија иднина ќе зависи од квалитетот на вашата работа.

ВАГА

Вагите ќе треба да ја соберат целата своја волја и да го направат она што не сакаат. Можеби станува збор за соочување со некои одамна напуштени љубовни романси. Ѕвездите повикуваат да се откажете од одложувањето и да дејствувате.

СКОРПИЈА

Скорпиите ќе треба да се обратат за помош кон својата интуиција. Ѕвездите предупредуваат: ако го слушате гласот на разумот, може да направите погрешен избор.

СТРЕЛЕЦ

На 3 декември Стрелците може да се најдат во тешка ситуација. Ѕвездите велат дека оваа сабота може некој да се обиде да ја тестира вашата цврстина. Подгответе се да ја одбраните својата гледна точка.

ЈАРЕЦ

Оваа сабота, Јарците може да имаат премногу задачи за да ги завршат сами. Ѕвездите ве поттикнуваат да најдете поддршка. Ако ја направите работата сами и набрзина, успехот ќе биде сомнителен.

ВОДОЛИЈА

Водолијата на овој ден може да има нов сојузник. Ѕвездите советуваат да ги слушате другите и да се обидете да им верувате.

РИБА

На 3 декември Рибите може да останат без ресурси, велат ѕвездите. И тие ве советуваат да ги свртите погледите кон оние кои ќе бидат во близина. Меѓу нив може да најдете човек за она што ви треба.

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....