13.8 C
Скопје
06:41 - 26 септември, 2023

Астро прогноза за понеделник, 18 септември

Овен

Ќе имате неколку идеи, чија имплементација може да биде доста успешна. Сепак, за ова треба да започнете со работа, а не да чекате со скрстени раце. Акцијата е единствениот начин на кој можете да одите напред.

Бик

Понеделник треба да го посветите на комуникација со саканите. Посетете ги родителите, разговарајте со нив за вашите секојдневни работи и планови, пружете поддршка доколку им е потребна.

Близнаци

Може да ви паднат дополнителни обрвски кои ќе ви создадат проблеми, но тоа не значи дека денот нема да ви оди добро. Брзо ќе се справите со сè, па дури и ќе можете да посветите вечер во добро друштво.

Рак

Ако ви треба поддршка, не двоумете се да ја побарате од вашите пријатели или роднини. Тие ќе ви го позајмат своето рамо во тежок момент. Во исто време, не заборавајте да им помогнете кога ќе го побараат тоа.

Лав

Вашата внатрешна самодоверба ќе биде на својот врв. Всушност, ова е многу добра работа, бидејќи на овој начин можете да постигнете многу. Ве чека голема среќа пред вас!

Девица

На овој ден треба правилно да ги поставите приоритетите и да ги означите најблиските цели. Не грабајте сè што е пред вас, не лакомете се, бидејќи ризикувате да не забележите нешто многу важно.

Вага

Вагите конечно ќе најдат внатрешна хармонија и рамнотежа. Можете да планирате патување  надвор од градот со вашиот партнер. Поминувајте време заедно и уживајте во комуникацијата.

Шкорпија

Вашиот приоритет треба да биде само-развојот денес. Затоа, размислете за напредни курсеви за обука или започнете да учите нов јазик.

Стрелец

Во понеделник, можете безбедно да планирате патување. Ако долго време сакате да одите на море, сега е време да го направите тоа. Можете да одите и на планина. Во секој случај одмор ќе ви биде добредојден, макар и краток.

Јарец

На овој ден ќе можете да постигнете успех во кариерата. Судбината ќе ви фрли предизвик кој лесно ќе го надминете. На овој начин ќе им докажете на сите околу вас дека едноставно нема подобар експерт во областа што ја знаете.

Водолија

Астролозите ве советуваат да поминувате повеќе време со семејството. Комуникацијата со децата позитивно ќе влијае на вас. Затоа, можете да им дадете малку од своето време и да играте.

Риби

Денес треба да ја слушате вашата интуиција. Во секоја ситуација од која не можевте да најдете излез, сепак ќе успеете да се извлечете. Сепак, запомнете дека треба да го следите вашиот внатрешен глас.

Нож во грб: Два хороскопски знаци наскоро длабоко ќе се разочараат во љубовта

Слични објави

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

Среќен роденден Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс: Парот слави на ист ден

Еспресо
Се вчитува....