17.8 C
Скопје
05:58 - 24 септември, 2023

(Видео) Страшно невреме во Нови Сад, автомобили пливаат по улиците

Страшно невреме го зафати Нови Сад попладнево, јавуваат српските медиуми.

Во овој дел од Србија падна големо количество мал град, а најпогоден беше Клиса, каде што многу брзо се забелеа дворовите.

Страшното невреме кое го предизвика колапсот во Нови Сад се движи кон југ и југоисток.

На снимката од подвозникот Кисак се гледа како водата навлегла во автомобилите од кои излегле луѓето и дека поголемите возила биле до половина потопени, објави Курир.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....