24.8 C
Скопје
19:57 - 28 септември, 2023

Ѕвездата од „Игра на тронови“ се разведува од фронтменот на „Џонас брадерс“

Актерката Софи Тарнер, која се прослави со улогата на Санса Старк во серијата „Игра на тронови“, се разведува од музичарот Џо Џонас.

Според TMZ, Џо веќе контактирал со најмалку двајца адвокати во Лос Анџелес и наскоро ќе поднесе документи за развод.

Според извор близок до парот, двајцата имале проблеми во бракот веќе шест месеци, иако се обидувале тоа да го скријат од јавноста. Џонас во последните три месеци се грижел за нивните две деца, дури и додека бил на турнеја со бендот, а децата се уште се со него во Америка, бидејќи тој моментално настапува таму.

Споменатиот медиум пишува и дека пејачот последните недели во јавноста се појавува без бурма, како и дека со Софи неодамна ја продале вилата во Мајами која ја купиле пред само една година.

За потсетување, двајцата се во врска од 2016 година, а се венчаа во 2019 година. Ќерката Вила ја добија во 2020 година, а две години подоцна добија уште една ќерка.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Се вчитува....