24.8 C
Скопје
09:00 - 13 јуни, 2024

„Се убедив дека не ни е судено“: Бремената Катарина за љубовта со пејачот Дарко Лазиќ

Катарина Лазиќ за неколку месеци ќе стане мајка, а сега преку социјалните мрежи одговараше на сите прашања поврзани со бременоста и заедничкиот живот со сопругот Дарко Лазиќ.

Имено, српскиот пеја и неговата сопруга Катарина се венчаа минатиот август, а неодамна ги израдуваа сите со веста за нејзината бременост. Парот ќе го добие своето прво дете, а идната мајка одговараше на најчестите прашања на љубопитните следбеници на нејзиниот Инстаграм профил.

– Колку деца планирате да имате со Дарко? – било едно од прашањата.

-Ништо не планираме. Поздрав! – одговорила Катарина.

– Кои се тајните на добриот брак? – прашал еден фан.

-Толеранција и компромис – кратко рекла таа.

– Кога е терминот и каде живеете сега? – еден следбеник бил љубопитен.

– Во октомври. Сè уште сме на релација Нови Сад – Брестач. Наскоро ќе треба да одлучиме каде ќе бидеме стационирани – открила таа.

– Дали некогаш веруваше дека повторно ќе бидете заедно со Дарко, дека ќе имате дете? – било уште едно од низата прашања.

– Пред 14 години кога раскинавме се убедував дека не ни е судено и дека нема да бидеме заедно, па сега одвреме-навреме му велам дека не ми се верува дека повторно сме заедно и дека ќе имаме дете – одговорила Катарина.

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....