19.8 C
Скопје
01:54 - 18 јуни, 2024

(Фото) Ново славење во семејството Ражнатовиќ: Вељко се огласи за специјалната пригода

Прославите продолжуваат во домот на Ражнатовиќ. Имено, најстариот син на Вељко Ражнатовиќ, малиот Жељко, денеска го слави четвртиот роденден.

Голема веселба вечерва ќе се одржи во Тител, во домот во кој живее Вељко со сопругата Богдана и синовите Жељко, Крстан и Исаија.

Во оваа прилика, гордиот татко објави слика од својот првороден син со зборовите: „Среќен роденден синко“.

Инаку, Анастасија Ражнатовиќ, сестрата на Вељко, неодамна се омажи со Немања Гудељ. Тајната венчавка на Анастасија се одржа во вилата на Цеца на Дедиње, а она што привлече внимание е тоа што фолк-дивата за малку ќе го фатела бидермаерот.

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....