Овие 3 хороскопски знаци покрај тоа што се прекрасни партнери, ќе ви бидат и најдобар пријател

Иако сите астролошки знаци доколку се со вистинската личност, може да ги играат двете улоги, постојат знаци на кои оваа двојна улога им доаѓа едноставно природно, така што истовремено може да бидат и пријатели и љубовници.

БИК

Доколку сакате да имате љубовник и најдобар пријател, пронајдете Бик. Тој е срдечен, великодушен и посветен партнер. Секогаш можете да се потпрете на Бикот, ќе ви го чува грбот во секоја ситуација. Бикот е првата личност која на своите пријатели и партнер ќе им понуди рамо за плачење. Тој сака да го направи најдобриот живот, па сака тој кому ќе одлучи да му го подари своето срце, да не биде само љубовник, туку и вистински рамноправен партнер со кој ќе го гради својот живот.

ЛАВ

Лавот е олицетворение на фразата „Живеј, смеј се и сакај!“. Лавот има безгрижен пристап кон животот и романтиката, па ги бира партнерите со кои ќе може одлично да се забавува. Лавот бара партнер кој искрено ќе го почитува и обожава таков каков што е, а тој на својот партнер за возврат ќе му подари потполна верност. Овој знак е драг и верен, што го прави совршен партнер. Лавот во секој разговор внесува топлина и ведрина, што е во потполност складно со неговата владеечка планета, Сонцето.

ДЕВИЦА

Не постои работа која Девицата не може да ја направи за луѓето кои ги сакаат, освен тоа што може да се воздржат од непосакувана конструктивна критика, но тоа го прават со љубов. Освен таа критичка страна, Девицата е одличен партнер и најдобар пријател, бидејќи сите свои врски ги сфаќа сериозно. Овој знак верува дека треба секогаш да биде тука и да се грижи за луѓето кои ги сака, бидејќи така од нив може да очекува дека ќе се појават кога ќе ѝ бидат потрени, во среќни или тажни моменти. Тие се во прв ред кога треба да ве бодрат, но и први кога треа да ви помогнат да се вратите на нозе.

Слични објави

ИСПЛИВА ТАЈНА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Кралицата Елизабета на Меган и забранила една работа, но не и на Кејт!

Еспресо

Мистериозна пештера во близина на Атина: Звуците за кои нема објаснување ги полудуваат посетителите (ФОТО)

Еспресо

Добитна комбинација: Кои се најдобрите љубовни парови според хороскопот?

Igor

Најспонтаните хороскопски знаци кои се согласуваат со речиси сè!

Еспресо

ГО НАПАДНАЛА БИВШАТА ЖЕНА: Актерот крвав, на носилки и со изгореници од цигари по лицето

Igor

Цел свет се бори со коронавирус, а Хари Мата Хари со лекови за потенција: Завршил во болница поради вијагра?

Еспресо

Остави Коментар

8 − 2 =

Слични објави

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Еспресо

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Васко Спасоски

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО).

Васко Спасоски

Морам сама да ја мијам косата – Сузана Манчиќ во изолација сними видео со кое ја разлути јавноста (ВИДЕО)

Еспресо

Мексиканската Барбика ја засени познатата водителка за временска прогноза! (ФОТО)

Еспресо