7.8 C
Скопје
20:39 - 20 февруари, 2024

„Никој веќе нема да ме прави будала!“: Рада Манојловиќ бесна, пораката е упатена кон еден пејач

Рада Манојловиќ

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна крена голема прашина со изјавата дека подготвила дует што ќе го пее со нејзиниот брат Ненад, но тој јавно одговори дека нема врска бидејќи не му се допаѓа песната.

Сега Манојловиќ се огласи на социјалната мрежа „Икс“ и сите се убедени дека таа е упатена кон Ненад. Рада како и обично искрено ги сподели своите размислувања, па сите веднаш помислија дека вака му се обрати на својот брат:

– Никој повеќе нема да ја прави будала Радмила – изјавила пејачката.

Да потсетиме, Ненад пред неколку дена за „Гранд“ откри зошто одбил да сними дует со сестра, а оваа приказна предизвика вистинска бура во медиумите.

– Прочитав нешто на Интернет, сè уште не сум разговарал со неа за тоа. Ова не е прв дует за кој зборуваме, првиот го одби, вториот јас, овој трет има игра со зборовите татко и син и тоа ми беше одбивно. Додека работев околу празниците, едвај чекав да се одморам и да не се јавам на телефон и се случуваше да не се јавам, а тоа е најнормално, бидејќи понекогаш таа не ми одговара десет дена што не ми пречи, тоа е нормално – рекол за „Гранд“.

– Мислам дека таа реагираше малку побурно, не го сметам за предавство ако не ми се допаѓа песната и не сакам да ја снимам. Ако има некоја што ми се допаѓа, секако дека ќе ја снимам бидејќи ја преферирам пред сите пејачи, но песната не ми се допадна. Не делиме исто мислење…- додал Ненад.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....