3.8 C
Скопје
02:54 - 4 март, 2024

„Ќе направам сѐ да не се замонаши“: Рада Манојловиќ искрено за поранешниот дечко Милан Станковиќ

Рада Манојловиќ

Српската пејачка Рада Манојловиќ вели дека ќе направи се што е во нејзина моќ да го спречи Милан Станковиќ да се замонаши, а тој да најде компромис меѓу манастирот и музиката.

– Ќе дадам се од себе Милан Станковиќ да не се замонаши- вели Рада.

Пејачката искрено ја опиша врската со своето поранешно момче во емисијата „Естрадање“ со Мили Чолиќ. Рада се осврна на медиумската незаконитост на Станковиќ и детално призна како таа се однесува со неговото преобраќање во религија и Бог.

– Ќе се погрижам да не си ја исполни желбата. Го познавам многу добро и подобро од него знам што е добро за него. Милан ми објасни дека на луѓето од манастирот не им се допаѓа кога зборувам за него и сето тоа, но јас сум медиумот меѓу него и новинарите. Би сакал Милан да најде компромис меѓу пеењето и манастирот. Во ред е да отидеш во манастир како турист, на одмор, на пикник, десет дена и потоа да се вратиш. Сакам да биде по мое, бидејќи нема да одам во манастир да го видам. Не можев да поднесам да го загубам Милан во таа смисла – изјави Манојловиќ.

Рада раскажа и како му објаснила на Милан дека е добро што се пишува за него, иако веќе неколку години е повлечен од медиумите.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....