19.9 C
Скопје
17:47 - 18 мај, 2022

(Фото) Ѕирнете во преубавиот дом на Калиопи каде спомените се уметност, а уметноста – живот

Убава, паметна, скромна. И да, широкодушна. Особено кога се во прашање емоциите, нивното несебично давање, споделување и примање. Впивање. Оттука и спомените добиваат друга вредност.

„Јас не сум од оние кои се врзуваат за материјалното за да го почувствуваат шармот на живеењето… Но јас сум некој што е приврзан за сеќавањето… Во мојот дом пристигнаа реставрирана масичка и столчиња од 1836 година, спомен на мојата прекрасна прабаба Калиопи, ветени и подарени од татко ми… Благодарам тато…“ – напиша Калиопи на својата Фејсбук страница.

Нурнете се во овие прекрасни фотографии од домот на нашата музичарка каде спомените се погласни и од белиот клавир.

фото-Фејсбук
фото-Фејсбук
фото-Фејсбук
фото-Фејсбук

 

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....