19.9 C
Скопје
17:59 - 18 мај, 2022

Славчо Попоски прогнизира: Од Африка ни доаѓа голем топол бран, еве кога!

– За време на викендот како што веќе и најавивме ќе биде понестабилно, односно на повеќе места ќе има појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, и тоа особено во попладневните часови. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ, проследено со СИЛЕН ветер и со појава на град. Услови за попладневна локална нестабилност ќе има и во почетокот од следната недела. Што се однесува до температурите, тие и тоа поради влијанието на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса која продира од северните предели на Африка остануваат МНОГУ ВИСОКИ, и максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 30 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат и малку над 30 степени – вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

И во Скопје и околината, особено за време на викендот кој ни претстои ќе растат условите за нестабилност, проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можна е и појава на КРАТКОТРАЈНО НЕВРЕМЕ. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 27 и 31 степен.

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....