3.8 C
Скопје
19:48 - 5 декември, 2023

(Фото) На лицето скорпија, змии, „пука“ во црн латекс: Јована Јеремиќ го прослави 33. роденден

Српската водителка Јована Јеремиќ вчера приредила забава за паметење по повод  33-тиот роденден.

Водителката организирала гала забава во познат ресторан во центарот на Белград.

Декорирала сè по свој вкус, ставила сиви балони, а сè надополнила со златна змија на ѕидот. Како и обично, Јована ги шокирала присутните, како со својот декор, а ни помалку ни повеќе со интригантниот стајлинг по кој е препознатлива.

За роденденската прослава, водителката одлучила да биде цела во латекс, а на лицето имала исцртана скорпија. Како што и прилега, Јована имала и уникатна роденденска торта – лавица.

Фотографиите од роденденската забава на Јована Јеремиќ можете да ги погледнете ТУКА.

Јована во интервјуто за српски „Курир“ признала дека конечно ѝ цветаат рози во љубовниот живот, а срцето ѝ го освоил постар маж. Таа не сакала многу да открива, но признала дека нејзиниот избраник е јавна личност, бидејќи смета дека само таков нејзе ѝ одговара.

– Можеби постои, ете, првпат има некој што ми е интригантен по разводот. Имаше мажи, не велам, не сум светица. Јас сакам да водам љубов само со човекот што го сакам. Овој маж не е помлад. Се појави некој достоен за Јована Јеремиќ… Дали е јавна личност? Можеби, можеби… – искрено рекла Јована.

Јеремиќ открила и дека очекува часовник „ролекс“, но не од емотивен партнер, туку од деловен, што ги изненадило присутните.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....