-3.2 C
Скопје
01:05 - 9 февруари, 2023

(Фото) Која е Инес Рау, трансродова моделка и девојка на Мбапе? „Конечно најдов момче кое ме прифаќа таква каква што сум“

Се уште е жешко разочарувањето од поразот на Мундијалот на Франција од Аргентина во Катар, но гласините за францускиот фудбалер Килијан Мбапе, предводник на Пари Сен Жермен и неговата репрезентација, не го засегаат само теренот.

Ако во неговиот професионален живот покрај него има уште десет играчи на парискиот тим, во неговиот сентиментален живот – конечно се дознава – покрај него е трансродовата моделка Инес Рау.

„Конечно најдов момче кое ме прифаќа таква каква што сум“, изјави супермоделката за Elle, без да го потврди името на нејзиниот партнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INES RAU (@supa_ines)

Што знаеме за Инес Рау?

Инес Рау е Французинка, родена во Нанси на 17 март 1990 година и живее во Париз поради својата работа како топ модел.

Манекенката со северноафриканско потекло е осум години постара од фудбалерот, роден во Париз на 20 декември 1998 година.

Операцијата за промена на полот ја направила кога имала само 16 години, но тоа го открила кога нејзината кариера веќе била во подем, речиси четири години потоа.

Некои извори откриваат дека приказната за Тула, една од првите манекенки што ја објавила својата трансродовост, ја инспирирала одлуката на Инес Рау.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INES RAU (@supa_ines)

Француската манекенка беше заштитно лице на важни кампањи за Вог, но и модел за луксузните брендови како Balmain и L’Oreal.

Инес Рау била и првата трансродова манекенка која се појавила на страниците на Плејбој.

Уште во 2014 година, Инес учествувала во кампања за поддршка на сексуалната различност. Сепак, вистинскиот успех за неа доаѓа во 2017 година, кога Инес Рау ја освојува насловната и централните страници на Плејбој и станува првата отворено транс-моделка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INES RAU (@supa_ines)

Врска со Мбапе

Француската двојка беше за првпат уловена од папараци на Канскиот филмски фестивал во 2022 година, на кој и двајцата присуствувавме како гости. Подоцна, манекенката беше видена на плажа во прегратките на шампионот и папараците го следеа парот во текот на целото лето. Но, оттогаш нема потврда за официјализирање на врската. Знаеме само дека, по тие фотографии, во интервју за магазинот Elle, Рау без да именува име изјави: „Конечно најдов момче што ме прифаќа онаква каква што сум“.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....