36.8 C
Скопје
18:17 - 19 јули, 2024

(Фото) Елегантно и луксузно издание на Јелена Ѓоковиќ на Вимблдон: Дошла со децата да го бодри Новак

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ игра во второто коло на Вимблдон, а ривал му е Џејкоб Фернли.

На трибините со децата Стефан и Тара е и сопругата на Новак, Јелена. Децата заедно со својата мајка го бодреле Новак во текот на целиот натпревар.

Јелена овој пат се одлучила за елегантно издание – облекла палто и панталони во беж боја. Под палтото се гледа елегантна бела блуза, а целиот стајлинг го украсила со дискретен златен накит и кафеави очила за сонце. На едната рака носела белегзија од луксузниот моден бренд „Ермес“, додека каишот бил со препознатливото лого на модната марка „Селин“.

Кога станува збор за шминката, Јелена останува верна на природниот изглед.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....