36.8 C
Скопје
19:03 - 15 јули, 2024

Тања Савиќ пак „плука“ по колеги, но за разлика од Цеца раперите ја избетонираа: „Не плукај во чинијата од која си јадела…“

Тања Савиќ како да не знае да си ја затвори устата и во последно време често „плука“ по колегите и нивната работа. Неодамна даде брутален коментар на песната „Мушкарчина“ која ја изведуваат Цеца и Војаж, но ги „исплука“ и раперите Корона и Римски.

На прашањето што мисли за двајцата познати рапери, Тања Савиќ изјави дека нема коментар.

Но, тие ѝ возвратија.

Имено, Тања Савиќ пред 6 години ја сними песната „Злосторство без доказ“ со Римски и Корона, песната стана хит, а беше најавено и продолжување на соработката, но настана проблем и соработката се прекратила.

Сега, на нејзиниот „немам коменар“ за нив, двајцата рапери ѝ возвратија на ист начин – “Не знаеме во што е проблемот, а баш би сакале. Никогаш немој да плукаш во чинијата од која си јадел. Можеби ќе ти треба. Ако некој не можеш да воздигнеш, немој да го спушташ“, рекоа музичарите.

 

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....