5.8 C
Скопје
21:21 - 6 декември, 2023

(Фото) Александра Пријовиќ за роденденот ѝ посвети емотивна објава на Лепа Брена

Пејачката Лепа Брена денеска го слави својот 63. роденден, а по тој повод се огласи и нејзината снаа Александра Пријовиќ.

Александра на својот инстаграм-профил објави емотивни фотографии од Арената во Белград кога имаше концерт и кога Брена ѝ се придружи на сцената, а по повод роденденот на една од фотографиите напиша:

„Среќен роденден Беки“, кратко напиша Прија.

 

Многубројните обожаватели на Брена веќе ѝ го честитаа роденденот преку социјалните мрежи, а таа објави видео и им се заблагодари на сите.

„Ви благодарам драги мои, многу бакнежи од вашата Брена“, порача пејачката.

Инаку, Брена со насмевка на лицето го покажа и букетот рози кој најверојатно го добила од членовите на семејството.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....