17.8 C
Скопје
13:00 - 13 август, 2022

(Фото) Дуа Липа стана почесен амбасадор на Косово; На нејзиниот фестивал во Приштина ги собра сите музички ѕвезди!

Англиската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, организира фестивал кој моментно е во тек во Приштина, Косово, насловен „Sunny Hill Festival“. Властите на Косово го искористија нејзиниот престој во земјата да ѝ доделат важна титула – „почесен амбасадор на Косово“. Титулата ѝ ја врачи претседателката на Косово, Вјоса Османи.

Инаку, Липа заедно со татко ѝ Дукаќин го организираат фестивалот „Sunny Hill Festival“ во Приштина, кој трае од 4 до 7 август.

Фестивалот, роден 2018 година, годинава се врати во полн сјај по принудниот прекин поради ковид пандемијата.

Покрај бројните големи музички имиња кои учествуваат на музичкиот фестивал (меѓу кои и Махмуд и Бланко, евровизиските претставници на Италија ова година), на бината настапи и самата таа, облечена во провокативно издание и „полудувајќи“ ја публиката.

Фестивалот потоа, ќе се префрли во Тирана, Албанија, од 26 до 28 август.

Слични објави

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо
Се вчитува....