4.8 C
Скопје
02:15 - 4 март, 2024

Дара Бубамара добила подарок вреден 30.000 евра од 20 години помлад дечко: Не може да ѝ одолее на пејачката

Српската пејачка Дара Бубамара добила часовник „Ролекс“ вреден 30.000 евра, а со луксузниот часовник се пофали преку Инстаграм, но само на неколку нејзини блиски пријатели.

Како што дознава „Информер“ од извор близок на пејачката, Дара го добила овој многу скап подарок од момче кое долго време се обидува да ја заведе, а е речиси 20 години помладо од неа.

-Дара веќе некое време ја брка тоа момче. Сите во градот го знаат, згоден е и убав, вистински алфа мажјак! Тој е од Војводина има и свој успешен бизнис. Нему тој „ролекс“ од околу триесет илјади евра не му значи многу, има пари колку сакаш, но знае дека Дара носи скапа облека, секогаш вози луди коли и сака добри часовници, па го отворил својот паричник. Чудно ми е што воопшто го објави затоа што во последно време не сака толку да се зборува за нејзиниот приватен живот и го крие како змиски нозе – вели за „Информер“ блиска пријателка на Дара и додава:

– Малиот „одлепи“! Тој ѝ праќал цвеќе по концертите, секој пат по 101 роза. Ѝ се допадна, вели дека е нејзин тип, брз, урбан, тетовиран и напален. Сите од околината на Дара навиваат тие двајца да бидат заедно, а дали Дара ќе попушти останува да видиме – заклучи пријателката.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....