7.8 C
Скопје
20:52 - 20 февруари, 2024

Познаник на трагично загинатата Андријана од Дубаи испратил нејзини фотографии: Напревени се непосредно пред трагедијата

Семејството на трагично загинатата српска пејачка Андријана Лазиќ, која падна од 24. кат во зграда во Дубаи, има шифри од нејзините профили на социјалните мрежи, а сега добиле нови фотографии преку Инстаграм, непосредно пред таа да падне од облакодерот!

Како што дознава српска „Република“, таткото Небојша Лазиќ видел дека Андријана на Инстаграм ја контактирало момче со кое таа се запознала ноќта кога била излезена со другарките, вечерта пред да се случи трагедијата, па тоа момче ѝ испратило фотографии направени таа вечер, што особено го разнежнило семејството.

– Тоа момче ја пронашло Андријана на Инстаграм, па ѝ испратило фотографии од забавата. Ова е истото момче кое во пораките прашуваше како е и што прави, така што тоа сè уште не знае што се случило со неа. Момчето ѝ испратило две фотографии, а на нив, како што велат, се гледа дека Андријана е необично расположена, не претерано среќна. Секој детаљ е важен, бидејќи таткото на Андријана, Небојша, нема да застане додека не дознае сè за тоа што се случило таму, а до денес му беа ускратени многу информации – рекол за српска „Република“ извор близок до семејството Лазиќ.

 

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....