19.9 C
Скопје
18:55 - 18 мај, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: По сончевите денови, пак ниски температури и дождови, еве од кога!

– Од денес, па сè до вторник нашата територија ќе биде под влијание на стабилна и сува воздушна маса која ќе условува сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Наутро ќе биде релативно студено, и тоа поради ведрото време и минималните температури понекаде ќе се спуштат и до 0 степени, додека максималните дневни температури ќе бидат во пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 25 степени.

Според Попоски, нова промена на времето, зголемување на облачноста и врнежи од дожд ќе имаме од среда попладне и навечер, кога и температурите ќе бележат тенденција на опаѓање.

– И во Скопскиот регион до вторник времето ќе биде стабилно, суво и сончево со температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 22 степени, додека од среда навечер, како и во текот на ноќта кон четврток се очекува нова промена на времето и врнежи, заклучува метео прогнозерот.

Слични објави

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо
Се вчитува....