-5.2 C
Скопје
00:53 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве до колку степени ќе се искачува температурата денес

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Претпладнево локално, и тоа особено на запад и на север ќе има позначителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 20 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност.

Според Попоски, претпладнево ќе има нешто повеќе облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 17 степени.

– Потоа, до петок, времето ќе се задржи сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Локално ќе има и позначителна облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 21 степен. Нова промена на времето, која ќе донесе локални врнежи од дожд, пад на температурите и умерен, на некои места повремено засилен ветер од северен правец ќе имаме за време на викендот, заклучува Попоски.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....