10.8 C
Скопје
09:52 - 10 декември, 2022

Астро прогноза за четврток, 24 ноември

ОВЕН

На 24 ноември Овенот ќе треба да направи самоодбрана. Најверојатно, не се работи за физичка, туку за морална заштита. Ѕвездите препорачуваат овој четврток да го зголемите степенот на сомнеж и претпазливост.

БИК

На 24 ноември Бикот може да направи грешка, велат ѕвездите. И тие ве советуваат на овој ден да не се плашите да изгледате смешно со вашите прашања и барајќи појаснувања.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците ќе имаат корист од нивните дипломатски вештини. Можеби на 24 ноември ќе треба да учествувате во некои поголеми преговори, велат ѕвездите. И ве повикуваат да бидете толерантни.

РАК

Раковите на 24 ноември уште од наутро ќе мора да ги засукаат ракавите, велат ѕвездите. И тие препорачуваат да станете рано овој четврток – ден кој ветува дека ќе бидете зафатени.

ЛАВ

Лавовите ќе треба да постапат според околностите на овој ден. Дури и ако ви се допаѓаат вашите планови, најверојатно ќе треба да се прилагодат, велат ѕвездите.

ДЕВИЦА

Девиците на овој ден ќе мора да направат некоја нова работа. Ѕвездите велат: ако чувствувате дека не можете да се справите, побарајте помош. Не чекајте работите да излезат од контрола.

ВАГА

На 24 ноември Вагите треба да бидат внимателни, особено кога имаат работа со странци. Ѕвездите предупредуваат: може да наидете на измама маскирана како добронамерност.

СКОРПИЈА

На 24 ноември Скорпиите ќе мора да забрзаат, велат ѕвездите. Доколку на овој ден одлучите да лежите во кревет подолго од вообичаено, ризикувате да немате време за ништо што сте си го испланирале за овој ден.

СТРЕЛЕЦ

На 24 ноември на Стрелците можеби им треба чувство за пропорција. Ѕвездите предупредуваат: на овој ден „многу“ ќе биде исто толку лошо како и „малку“.

ЈАРЕЦ

На 24 ноември, Јарците може да бидат заробени во сопствените чувства и емоции. Ѕвездите ве повикуваат на смиреност и непристрасен однос кон другите.

ВОДОЛИЈА

На 24 ноември, Водолијата ја чека некаква пријатна добивка, велат ѕвездите. Парите неочекувано ќе ви дојдат, не трошете ги веднаш на шопинг.

РИБИ

На 24 ноември Рибите ќе мора многу да внимаваат на своите ветувања. Најдобро е да ги запишете, во спротивно ризикувате да изневерите некого, предупредуваат ѕвездите.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....