24.8 C
Скопје
12:32 - 25 мај, 2024

Ознака : тв пропаганда

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

„ПУТИН нема да има друг избор освен да употреби нуклеарно оружје“: Руските ТВ пропагандисти бараат користење на „последниот ресурс“

еспресо
„Владимир Путин нема да има друг избор освен да пушти нуклеарното оружје на Украина“. Александар Сладков, телевизискиот пропагандист во Кремљ, вели со овие зборови: „Путин...