10.8 C
Скопје
06:19 - 23 мај, 2024

Ознака : тргување

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Критики за Бајден што повикал на проверка на Илон Маск; Републиканецот Комер: „Лицемерие, да се провери Маск, а не син му што тргува со други земји“

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден даде прилично лицемерна изјава, повикувајќи на проверка на можната поврзаност на американскиот претприемач, основачот на Tesla и SpaceX, Илон Маск, со...