16.8 C
Скопје
23:41 - 19 мај, 2024

Ознака : трговски

Еспресо

(Видео) Пукање во трговски центар во Копенхаген, неколку жртви

Еспресо
Во трговскиот центар во Копенхаген, каде се евидентирани неколку жртви, се слушнале истрели, објави данската полиција. #Breaking: Just in – First close up picture of...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Руски проектил погодил преполн трговски центар во Кеменчук, најмалку двајца загинати и дваесет повредени; Зеленски: Незамислив напад!

Еспресо
Проектил погодил преполн трговски центар во градот Кременчук, во областа Полтава во централно-источна Украина, според извори цитирани од локалниот печат. Повеќе од илјада цивили се...