18.8 C
Скопје
20:06 - 5 октомври, 2022

Ознака : Теона С. Митевска

Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

„Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона С. Митевска е македонски кандидат за Оскар за долгометражен интернационален филм

Еспресо
Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона С. Митевска е годинашниот македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм“. Одлуката денеска ја донесе...