33.8 C
Скопје
14:15 - 24 јуни, 2024

Ознака : смртен случај

ЕспресоСлајдер

Прв европски смртен случај од мајмунски сипаници потврден во Шпанија; вирусот е присутен сè повеќе и кај жени

Еспресо
Шпански државјанин е првиот Европеец кој почина од мајмунски сипаници. Ова го соопшти Министерството за здравство на Мадрид. Во Шпанија е потврден прв потврден смртен...