Ознака : сексто и градот

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Еспресо
Глумицата Лин Коен, која ја гледавме како домашната помошничка на Миранда во серијата „Сексот и градот“, почина вчера на 86-годишна возраст. Во познатата серија го...