Ознака : се за оскарот

Филм и ТВ

Сè за Оскарот: Еве колку чини, како го добил името и дали навистина е од злато

Еспресо
Во Лос Анџелес ќе се одржи 92-та церемонија за доделување на Оскари, сите нетрпеливо очекуваат да видат оваа година на кого ќе му припадне најважната...