Ознака : месечоина

Секојдневие

Милијардер бара девојка на која ќе ѝ ја покаже Месечината

Слободен печат
Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава бара девојка која ќе ја поведе на планираниот пат на Месечината. Тој во 2023 година со ракетата на компанијата „Спејс икс“...