Ознака : мартин скорзе

Филм и ТВ

Мартин Скорсезе ќе прими награда на „Palm Springs International Film Festival“

Слободен Печат
Мартин Скорсезе и неговиот филм „The Irishman“ ќе бидат наградени на Меѓународниот филмски фестивал во Палм Спрингс, на почетокот на наредната година, пишува variety.com. Познатиот...