16.8 C
Скопје
23:45 - 19 мај, 2024

Ознака : Мајда Тушар

Наши ФациСлајдерСцена

ПОЧИНА АКТЕРКАТА МАЈДА ТУШАР

Еспресо
Актерката Мајда Тушар почина вчера во Скопје на 72 години, соопшти нејзината матична куќа Драмски театар. Тушар беше членка на ансамблот на Драмски од 1972...