23.8 C
Скопје
14:09 - 30 мај, 2024

Ознака : Магдалена Андерсон

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

Шведска Ангела Меркел со енергија на булдожер: Која е Магдалена Андерсон, премиерка на Шведска 

Ј.К.Д
Таа е прва жена премиер на скандинавска земја. Нејзината енергија и харизма ја споредуваа со онаа на Ангела Меркел, а шведскиот печат ја нарече „булдожер“....