37.8 C
Скопје
17:43 - 19 јули, 2024

Ознака : „Комсомолскаја правда“

ЕспресоСлајдер

Почина главниот уредник и соработник на Путин Владимир Сунгоркин – се задушил на службено патување

Еспресо
Главниот уредник на рускиот весник „Комсомолскаја правда“ близок на Кремљ Владимир Сунгоркин,, почина на 68 години додека бил на службен пат на далечниот исток на...