19.8 C
Скопје
02:29 - 18 јуни, 2024

Ознака : кисела павлака

Дестинации и ДегустацииХрана

Рецепт за превкусна проја со кисела павлака

Еспресо
Состојки: 5 јајца 2 лажички сол 10 грама црн пипер 200 грама кисела павлака 150 милилитри млеко 100 милилитри масло за јадење 1 морков 100...