13:44 - 19 април, 2024

Ознака : кирсти али

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Која беше Кирсти Ели: Од тунелот на дрогата до ѕвездените успеси, „Нема да го живеете животот неповредени“

Еспресо
Кирсти Ели, познатата американска актерка, почина на 5 декември 2022 година на 71-годишна возраст.   View this post on Instagram   A post shared by...