28.8 C
Скопје
10:31 - 13 јуни, 2024

Ознака : канцелар

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Меркел удрила на трошење – жената која фаворизираше политики на штедење сега ја критикуваат

Еспресо
Кабинетот на германскиот канцелар ја предупреди својата претходничка Ангела Меркел за преголемите трошоци што канцеларијата ги создава откако поранешната канцеларка ја напушти функцијата во декември...