24.8 C
Скопје
02:31 - 23 јуни, 2024

Ознака : Јован Врклевски

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

„Три пати сум државен првак и освоив 25 златни медали“: Разговор со Јован Врклевски, златното момче на Балканијадата

Кате Божиновска
Тринаесетгодишниот Јован Врклевски до златниот медал на Балканијадата стигна со 4 убедливи победи. Јован Врклевски од Карате клуб от,, Кизаме ” е балкански првак во...