22.8 C
Скопје
08:24 - 24 јуни, 2024

Ознака : јиву

Дестинации и ДегустацииЛајфстајл

Јиву, градот кој го снабдува целиот свет со украси за Нова година (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во Кина постои место каде што Нова година е секој ден. На два часа возење со воз од Шангај се наоѓа градчето Јиву во провинцијата...