13.8 C
Скопје
09:19 - 28 февруари, 2024

Ознака : ипанема

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Која беше вистинската девојка од Ипанема? Аструд Жилберто судбински се нашла во љубовната приказна

Еспресо
Вчера беше објавена веста за смртта на Аструд Жилберто, пејачка која ќе остане запаметена по интерпретација на легендарната песна „Девојката од Ипанема“. Жилберто почина на...