-1.2 C
Скопје
07:03 - 30 март, 2023

Ознака : ига швјонтек

Ви Препорачуваме Еспресо Животни Приказни Слајдер Чудесни жени

Како Ига Швјонтек стана најдобра тенисерка во светот: Медитација наместо солзи, скромност наместо гордост

Еспресо
Ига Швјонтек е прогласена за најдобра спортистка во Европа, оставајќи го зад себе и својот идол Рафаел Надал, но додека за нејзините машки колеги знаеме...