9.7 C
Скопје
03:16 - 28 февруари, 2024

Ознака : Фред Ворд

СветСлајдерСцена

Почина актерот Фред Ворд: Не е позната причината за смртта на холивудската ѕвезда

Еспресо
Познатиот актер Фред Вард починал на 79-годишна возраст, соопштиле од неговиот тим. Фред починал на 8. мај, но јавноста дури денеска дозна за неговата смрт....