11.8 C
Скопје
00:01 - 1 март, 2024

Ознака : дамјан давков

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Штипскиот Питагора Дамјан Давков го освои првото сребро за Македонија на Европската олимпијада

Еспресо
Штипјанецот Дамјан Давков, кого го нарекуваат уште и штипскиот Питагора се закити со сребрениот медал и влезе во историјата како првиот добитник на оваа награда...