23.8 C
Скопје
04:37 - 23 јуни, 2024

Ознака : цнет

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Иван Рајтман, режисер на култниот филм „Ghostbusters“

Еспресо
Иван Рајтман, холивудскиот продуцент и режисер, почина на 76-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди извршниот директор на „Sony Pictures Motion Picture Group“, Том...