34.8 C
Скопје
18:15 - 22 јули, 2024

Ознака : covid 19

Ви ПрепорачувамеЗдравје

Уште на крајот на февруари ѝ се појавил мистериозен осип, лекарите дури сега сфатиле дека е коронавирус

Еспресо
Сара Черчил (36), мајка од Дорсет, Англија, била шокирана кога го забележала осипот на нозете. Таа немала температура или упорна кашлица, па по анализите и...
Здрави навики

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Еспресо
Американските научници утврдиле дека ковид-19 може да предизвика и срцеви проблеми, дури и кај луѓето што претходно немале никакви проблеми од тој вид. Исто така,...