12.8 C
Скопје
08:04 - 15 април, 2024

Ознака : бреквица

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо
Анѓела Игњатовиќ Бресквица важеше за една од фаворитите на натпреварот Беовизија- „Песна за Евровизија 2024“, каде настапи со песната „Орловско гнездо“. Иако освои победа според...