19.8 C
Скопје
15:55 - 20 април, 2024

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

Анѓела Игњатовиќ Бресквица важеше за една од фаворитите на натпреварот Беовизија- „Песна за Евровизија 2024“, каде настапи со песната „Орловско гнездо“.

Иако освои победа според гласовите на публиката, жирито одлучи Србија да ја претставува Теја Дора.

Сега, Бресквица се огласи на својот инстаграм-профил.

Таа се заблагодари на гласовите од публиката и ѝ честита на победата на Теја Дора.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....