13.8 C
Скопје
19:46 - 23 април, 2024

Ознака : благоец

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Денес го славиме Благовец: Покажете ја вашата радост на другите, сакајте од срце, радувајте се на животот!

Еспресо
Православните верници во Македонија денес, 7. април, го слават празникот Благовештение на пресвета Богородица – Благовец, ден посветен на новозаветниот настан кога архангел Гаврил ѝ...